Praca w pandemii koronawirusa nie jest łatwa – to właśnie z tego powodu w ostatnich miesiącach byłam prawie nieobecna w mediach społecznościowych oraz tu, na blogu. Ale to nie znaczy, że nie działałam. Działałam i działać będę. Dziś opowiem ci o tym, dlaczego mam zamiar to robić!

Jak pewnie wiesz, jestem psychodietetyczką, dietetyczką dziecięcą i wykładowcą uczelni wyższych, ale przede wszystkim edukatorką żywieniową. To ta rola sprawia, że mam ogromną potrzebę przekazywania mojej wiedzy dalej. I to robiłam do tej pory oraz mam zamiar kontynuować w nadchodzącym czasie. Bo właśnie w edukacji widzę najważniejsze narzędzie zmiany.

Szkolenie Niejadek w gabinecie dietetyka

Z tego też powodu przeprowadziłam ostatnio szkolenie „Niejadek w gabinecie dietetyka”. Mam ogromne doświadczenie w pracy z niejadkami i ich rodzicami, wiem, że to trudny i problematyczny grunt dla wielu dietetyków. Dlatego postanowiłam wesprzeć ich merytorycznie. Podczas szkolenia przybliżyłam dietetykom rodzaje zaburzeń karmienia, mówiłam też dużo o roli dietetyka w pracy z dziećmi odmawiającymi jedzenia, a także o tym, jakie role pełnią zespół interdyscyplinarny oraz rodzice dziecka. Czy mi wyszło?

Uczestniczki szkolenia pisały:


Szkolenie wyróżnia się tym, że Nina dzieli się prawdziwymi historiami, opowiada jak poradziła sobie z danym problemem i widać, że zna się na temacie

Jej metody i rozwiązania nie są oderwane od rzeczywistości
Szkolenie było świetne, z dużym naciskiem na praktykę. Przeprowadza krok po kroku po całym procesie współpracy z rodziną

(Nina) Pokazuje, że dietetycy powinni się wspierać, a nie konkurować

Tak właśnie chcę szkolić nadal – dzielić się prawdziwymi historiami i problemami oraz ich rozwiązaniami. Dawać umiejętności praktyczne, krok po kroku pomagać zgłębiać wiedzę. Pokazywać, że liczy się współpraca między specjalistami. Te opinie utwierdziły mnie w tym, że to, co robię, robię świetnie. Dlatego będę to robić nadal.

A co w przyszłości?

Jestem w trakcie intensywnego czasu. W najbliższych miesiącach będę prowadzić szkolenia o alergiach pokarmowych u dzieci w ramach Warsztatu Nauki Damiana Parola i kontynuować zajęcia ze studentami na SWPS i WSB. Szkolenie kolejnych pokoleń dietetyków przynosi mi ogromną satysfakcję i wiele emocji – np. jedna z moich studentek za kilka dni się broni!

Ogrom energii poświęcę też na zaawansowane autorskie szkolenie „Edukacja żywieniowa w praktyce”, po którym… zacznę budować Poradnię Żywieniową VITANINA. Z tego względu poszerzam mój zespół (więcej wkrótce na moim Instagramie i Facebooku), a część szkoleń, w tym „Niejadek w gabinecie dietetyka”, trafi do mojej stałej oferty.

Wiem, że nie było tego widać, ale nie zwalniam tempa. Przeciwnie. Cały czas pracuję tu, od zaplecza, ale już nie będę tego ukrywać – będę Cię informować o każdym kolejnym kroku, bo chcę być była w tym ze mną. Będziesz?

Privacy Policy Settings