Wybieracie się samolotem na wakacje? A może planujecie odwiedzić rodzinę kilkaset kilometrów stąd i postanowiliście zrobić z tego wyprawę pociągiem? Świetnie! To rozwiązanie ma mnóstwo plusów. Jest oczywiście niezwykle ciekawe dla dzieci, ale dzieci, jak to dzieci, gdy potrzebują coś przekąsić, to nie ma siły – muszą zjeść teraz i kropka. Dlatego zawsze miejcie przy sobie niebrudzące, zdrowe przekąski dla najmłodszych, które świetnie sprawdzą się w podróży komunikacją zbiorową. 

1. Surowe warzywa i owoce

Klasyka, ale warto przypomnieć, że paluszki z marchewki, papryki czy kalarepy to świetny rarytas dla dzieci. A do tego cząstki jabłka, banan czy mandarynka i możecie podbijać świat. Unikaj owoców i warzyw, które są bardzo soczyste – pomidory czy arbuzy raczej zostaw w domu. Nie chcesz, by dziecko, ubranie i otoczenie były całe pokryte sokiem.

2. Warzywa gotowane

Tutaj, zwłaszcza w sezonie letnim, oprócz marchewki doskonale sprawdzi się fasolka szparagowa! Kolejny atut gotowanych warzyw to możliwość dodania przypraw, by podkręcić ich smak. Pamiętaj jednak, by raczej zrezygnować z brokułów czy kalafiora – te mają zbyt intensywne zapach i mogą być nieprzyjemne dla pozostałych osób w pociągu czy samolocie. 
3. Suszone owoce

Kolejny świetny trop dla maluchów. Takie pyszne owocowe „chipsy” to prawdziwy hit! Zwłaszcza jeśli zrobicie je samodzielnie. Pokrójcie banana albo jabłko w bardzo cienkie plastry i wysuszcie w piekarniku lub specjalnym urządzeniu do suszenia owoców.

4. Tubki owocowe

Oczywiście wybieraj te z dobrym składem (bez dodanego cukru), ale same w sobie są dobrym pomysłem, zwłaszcza dla młodszych dzieci.

5. Orzechy

Mieszanka orzechów to świetny patent na podróż pociągiem lub samolotem – są zdrowe, sycące, nie brudzą i nie mają intensywnego zapachu. Chyba mamy strzał w dziesiątkę, prawda?

Oczywiście to nie koniec listy, pewnie sama mogłabyś dopisać jeszcze kilka punktów. Pamiętaj przy tym, żeby wybierać produkty, które: nie są zbyt soczyste, są miękkie (łatwe do zgniecenia), o przyjemnym lub łagodnym zapachu.
To jak wygląda Twój top? Poodziel się tym z innymi! Zróbmy tu listę najlepszych niebrudzących przekąsek dla małych podróżników!

Privacy Policy Settings